Mezi objekty, které máme ve své správě, jsem se rozhodli revitalizovat park a udělat z něj místo pro každého. Díky grantům se nám podařilo vybudovat novou pergolu s posezením, hřiště na ping-pong, hřiště na pétanque a rádi bychom opravili i hřiště pro míčové sporty, které je nyní v neodpovídajícím stavu.

GLOBUS – LEPŠÍ SVĚT

V roce 2019 se Nadace BONA zúčastnila dalšího programu, Globus lepší svět. Nadaci BONA se s projektem „Relaxační terapeutické zákoutí“ podařilo veřejnost zaujmout natolik, že v dané lokalitě vyhrála hlavní cenu. Za finanční příspěvek Nadace BONA vybudovala pergolu s posezením a hřiště na pétanque. Při budování hřiště na pétanque se na pracích podíleli také klienti Nadace BONA, což podpořilo projekt Nadace BONA Psychosociální síť.

ČSOB POMÁHÁ REGIONŮM – BUDOVÁNÍ KOMUNITNÍHO ŽIVOTA

V roce 2018 se Nadace BONA zúčastnila jarní výzvy v programu ČSOB pomáhá regionům s projektem BONA park, který představoval vybudování sportovního areálu v místním parku. Podařilo se získat finanční prostředky na zakoupení tří pingpongových stolů, které jsou rozmístěny mezi objekty Nadace BONA.

V roce 2020 se Nadace BONA zúčastnila další výzvy ČSOB pomáhá regionům, tentokrát s projektem revitalizace zahrady u komunitního bydlení „Kocourkov“. Za finanční částku, která se podařila i za pomoci veřejnosti vybrat, jsme klientům postavili skleník, ve kterém si mohou pěstovat svou vlastní zeleninu, a zajistili také sazenice na první pěstitelskou sezónu.

V roce 2021 se nám podařilo opět díky výzvě ČSOB pomáhá regionům získat finanční příspěvek na revitalizaci BONA parku, který jsme se rohodli využít pro zvelebení parku pro naše nejmenší obyvatele, a postupně jsme začali budovat dětské hřiště, které bychom chtěli postupně rozšiřovat o další prvky.