Informace

Microsoft NGO Awards - 1. místo pro Nadaci Bona v kategorii Technologie pro každý den

TechSoup – technologie pomáhají

Rozloučení s dlouholetou výkonnou ředitelkou Jitkou Štambachovou

The transition of physically handicapped graduates to the labour market

Nadace Bona partnerem Festivalu Mezi Ploty

Motivační přednášky Nadace Bona

Mezi ploty a navázání na nový objekt Nadace Bona

Vánoční večírek U Draháně 163

Čaj o páté!

NB partnerem filmové kabiny, ilustrující pocity schizofrenie na veletrhu Non‐Handicap

Nadace Bona partnerem Babí hry v rámci Babího léta v PNB

Norské fondy – divadlo za plotem 21.8.2013

Nadace Bona v Bohnickém časopise

Účast na Veletrhu sociálních služeb Praha 13, 8.‐19.7.2013

Setkání poskytovatelů sociálních služeb na Nuselské radnici

Nadace Bona partnerem Bohnického fotomaratonu

Registrace názvu a loga Nadace Bona

Fórum dárců v poslanecké sněmovně ‐ Konference Co čeká dárce a neziskovky v roce 2014

Nadace Bona podpořila povodněmi postiženou MČ Praha 8 finančním darem 100.000,- Kč

Slavnostní udělení Ceny Olgy Havlové

Kapka vody pro strom lásky – vzpomínky na Olgu Havlovou

Metropolitní universita Praha

www.bohnicebezhranic.cz

Nadace Bona na Facebooku

Publikace 20 let Nadace Bona

Veletrh sociálních služeb Prahy 13 - 11.6.2012

První svatba našich bývalých klientů „Psychosociální sítě" - listopad 2010

Beseda v chráněném komunitním bydlení U Draháně 163 s hercem Václavem Vydrou a našimi klienty - červenec 2010

Změna orgánů dozorčí rady k 18.3.2010

Změna orgánů správní rady k 9.2.2010

Změna orgánů správní rady k 15.3.2006

Slavnostní otevření dokončeného projektu JPD Praha Cíl 2

Ukončení pronájmu "Rodinného domu - vily"

ROZHODNUTÍ O PŘIDĚLENÍ VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

Ukončení DMS k 30.4.2006

Vyhlášení veřejné soutěže dnem 20.04.2006

Pozvánka na slavnostní otevření dvou chráněných sociálních bytů

Změna sídla

Pozvánka na historicky první sportovní meziorganizační klání BONA – CUP

Vernisáž Jaromíra Kerbela

Ukončení veřejné soutěže na zakázku: Zhotovení stavby nového zařízení chráněného komunitního bydlení pro duševně hendikepované

„Psychosociální síť"

Pozvánka do prodejny Dvojí svět v Žitné ulici 23/610 v Praze 1

Nové chráněné komunitní bydlení

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ


 
Microsoft NGO Awards - 1. místo pro Nadaci Bona v kategorii Technologie pro každý den

Ve čtvrtek 14. 4. 2016 se na Dni pro neziskové organizace sešlo více než 130 zástupců organizací ze všech koutů České republiky s nejrůznějším zaměřením. Od organizací poskytujících sociální služby, přes ekologicky zaměřené až po neziskové organizace aktivní v advokacii. Akce proběhla v konferenčním centru PwC Česká republika. Součástí programu bylo také oficiální vyhlášení a představení vítězů soutěže Microsoft NGO Awards - Technologie pomáhají.

Nadace Bona získala 1. místo v kategorii Technologie pomáhají se svým Volnočasovým klubem pro duševně hendikepované klienty.

„Nadace Bona je jedna z největších neziskových organizací, snažících se o destigmatizaci a opětovné zařazení psychiatrických pacientů zpět do běžného života. Mimo to, že poskytuje svým klientům ubytování ve svěřených objektech, kde žijí s běžnými nájemníky bok po boku, tak jim také poskytuje práci při úklidech těchto objektů, při péči o zeleň v přilehlých parcích, pomohla vybavit prádelnu, kde klienti pracují, sklářskou dílnu nebo pronajímá obchůdek Jedna Bedna, kde se prodává zboží převážně z chráněných dílen. To co chybělo, bylo smysluplné využití volného času klientů. Tu se zrodil se nápad realizovat volnočasový klub. Nadaci se podařilo získat dostatečné finanční prostředky - zakoupila rodinou vilu nedaleko vlastního sídla a začalo se přestavovat. Dnes zde funguje volnočasový klub pro klienty Nadace Bona, Psychiatrické nemocnice Bohnice a Komunitního terénního centra. V rámci kroužku zahradničení, filmového klubu, pohybových aktivit, kurzů práce s počítači či mentální posilovny, klienti naplňují svůj volný čas, aby nemuseli myslet na nemoc, která je tíží. Vše se ale rozjelo s nastartováním Grafického studia. Nadace Bona se spojila s festivalem Mezi Ploty a díky tomuto partnerství také s jeho generálním sponzorem – skupinou RWE. Z tohoto spojení se podařilo získat dostatek finančních prostředků, které pomohly vybavit počítačovou učebnu nejen samotnými počítači, ale také plotrem a tiskárnami, aby klienti se schizofrenií, kteří jsou velice kreativní, mohli své vize a nápady z maleb přenášet i do počítačové grafiky a tím mohli být pro trh práce zase o kousek více atraktivnější. Spojili jsme se s TechSoup a nakoupili licence za zlomek jejich tržní hodnoty.
Studio je vybaveno počítači, tiskárnami, skenerem, grafickými a kancelářskými programy a internetem. Dílnu mohou využívat klienti, kteří chtějí při jejich ovládání počítačů, pohybu na internetu a vyjadřování se výtvarnými prostředky, získat nové znalosti a dovednosti. Nastavovali jsme a zkoušeli server. Pro část pracovních sezení jsme sestavili pracovní prezentaci v PowerPointu, která navazuje na nabídku čtyř základních okruhů pro klienty (volná tvorba, výtvarná kultura, užitá tvorba, praktická grafika). V únoru loňského roku navštěvoval studio první klient a projevoval zájem o okruh praktická grafika. V březnu a dubnu dílnu navštěvovalo už 13 klientů. Každý klient dostává uživatelský účet a nastavení plochy a využívají přenos souborů a složek po síti. Plná práce nastává v srpnu až prosinci loňského roku a pokračuje i nyní. Dílnu v tomto období navštěvuje už 20 klientů. Společně s příjemně stráveným volným časem získávají návštěvníci dílny schopnosti pracovat s grafickými a kancelářskými programy prostřednictvím kresby, malby a grafiky. Po několika sezeních se rozšiřuje oblast funkcí programů a sítě, kterou klienti ovládají, prohlubuje se výtvarné myšlení a také se u některých zlepšuje jemná motorika a její koordinace s očima a hlavně se dostavuje pocit úspěchu a uspokojení ze zajímavé činnosti.

Ono se to prostě povedlo! S psychiatrickými klienty je práce složitá – schizofrenie je strašná nemoc, možná i proto, že sám náš pedagog má s touto nemocí svou vlastní zkušenost, tak je klientům blíž. Nezbývá než poděkovat všem organizacím, které nám pomohly přiblížit naše klienty opět o krůček blíže k zapojení se do běžného života.
A my mnohokrát děkujeme – Vaše Nadace Bona“

 
TechSoup – technologie pomáhají

Program TechSoup Česká republika nabízí již pátým rokem neziskovým organizacím
a veřejným knihovnám v České republice získání softwarových i hardwarových darů za administrativní poplatek odpovídající zlomku tržní ceny produktů. Prostřednictvím tohoto programu tak může i Vaše organizace při své činnosti využívat nejnovější technologie a naplňovat tak ještě lépe své poslání.

Jak se můžete zapojit?
Celý proces je velmi jednoduchý. Po vyplnění prvotního registračního formuláře na stránkách
http://www.techsoup.cz/user/register/ Vám bude zaslána žádost o dodatečné dokumenty, které slouží k ověření oprávněnosti Vaší organizace v rámci programu. Do 3 – 5 dnů od zaslání dokumentů bude Vaše registrace dokončena a budete informováni o oprávněnosti Vaší organizace v rámci programu a jednotlivých dárcovských partnerů. Poté Vám již nic nebrání vybírat v sekci Katalog produktů na stránkách www.techsoup.cz a žádat o jednotlivé licence.

Kdo jsou dárcovští partneři v programu TechSoup?

V rámci programu TechSoup Česká republika mohou oprávněné neziskové organizace žádat o dary společností Microsoft, Zoner či Cisco. Nejžádanějšími produkty jsou nejnovější operační systém Windows, kancelářské balíky Microsoft Office 2013 a Zoner Photo Studio 17 PRO.
A to není vše!
TechSoup Česká republika se rovněž podílí na programech Office 365 pro neziskové organizace a Google pro neziskové organizace. Ve spolupráci se společností Microsoft již tradičně pořádáme také celodenní vzdělávací seminář s názvem Den pro neziskové organizace.

Máte dotazy? Neváhejte kontaktovat tým TechSoup na adrese: podpora@techsoup.cz
nebo na telefonním čísle 774 000 895. Těšíme se na spolupráci!

Dárcovský program TechSoup zajišťuje v České republice Sdružení VIA. Partnerem programu je Nadace VIA. Mateřská organizace programu – TechSoup Global – byla založena v roce 1987 a sídlí v San Francisku.

Sdružení VIA
Jelení 9, Praha 1, 118 00
IČO: 27013812, DIČ: CZ27013812


Rozloučení s dlouholetou výkonnou ředitelkou Jitkou Štambachovou

S hlubokým zármutkem Vám oznamujeme, že v pátek 10.4.2015 zemřela dlouholetá výkonná ředitelka Nadace Bona, paní Jitka Štambachová.
 


 

 
The transition of physically handicapped graduates to the labour market

The transition of physically handicapped graduates to the labour market (NF-CZ07-ICP-1-039-2014), je nový projekt, na kterém se aktivně podílí také Nadace Bona. Je podpořen v rámci programu Spolupráce škol a stipendia Norských fondů a fondů EHP („Program CZ07“). Projekt realizuje Metropolitní univerzita Praha, o.p.s. ve spolupráci s The Norwegian University of Science and Technology a nadací Bona. Jeho hlavním smyslem je pojmenování hlavních možností vzdělávacích institucí a zaměstnavatelů při zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Smyslem projektu je diskuse s norským partnerem projektu a načerpání zkušeností se zaměstnáváním dané cílové skupiny po uzavření studia na univerzitě v Trondheimu. V rámci projektu se uskuteční odborný workshop v Norsku a pak především větší mezinárodní konference v Praze. Hlavním výstupem celého projektu pak bude ucelená publikace shrnující zkušenosti a doporučení k řešení problematiky nejrůznějších zainteresovaných stran na české i norské straně projektu.

 
Nadace Bona partnerem Festivalu Mezi Ploty

Nadace Bona chystá nejen pro své klienty možnost zvýšit si kvalifikaci a své šance na trhu práce. V nově zakoupeném objektu připravuje grafické studio, ve kterém budou moci studovat práci s nejmodernějšími grafickými programy. Díky spolupráci s agenturou Nedomysleno - pořadatelem festivalu Mezi Ploty, Forem Dárců - garantem DMS sbírky a společnosti RWE - generálním partnerem festivalu, se daří získávat pro tento projekt finance, tolik důležité k zakoupení vybavení tohoto studia. Na podiu během festivalu převzal zástupce Nadace Bona - Mgr. Filip Vrbický, od mluvčího RWE, pana Pavla Zajíce symbolický šek, představující krásný finanční dar 100.000,- Kč. Mladý umělec Malej Dejv v rámci festivalu daroval Nadaci Bona obraz k dražbě. Také vydražená částka 9.000,- Kč bude použita k zakoupení vybavení grafického studia.

 

 
Motivační přednášky Nadace Bona

 

 

 
Mezi ploty a navázání na nový objekt Nadace Bona

 

 
Vánoční večírek U Draháně 163

 

 
Čaj o páté!

 

 
NB partnerem filmové kabiny, ilustrující pocity schizofrenie na veletrhu Non‐Handicap

 

 
Nadace Bona partnerem Babí hry v rámci Babího léta v PNB

 

 
Norské fondy – divadlo za plotem 21.8.2013

 

 
Nadace Bona v Bohnickém časopise

 

 
Účast na Veletrhu sociálních služeb Praha 13, 8.‐19.7.2013

 

 
Setkání poskytovatelů sociálních služeb na Nuselské radnici

 

 
Nadace Bona partnerem Bohnického fotomaratonu

 

 
Registrace názvu a loga Nadace Bona

 

 
Fórum dárců v poslanecké sněmovně ‐ Konference Co čeká dárce a neziskovky v roce 2014

 

 
Nadace Bona podpořila povodněmi postiženou MČ Praha 8 finančním darem 100.000,- Kč

 

 
Slavnostní udělení Ceny Olgy Havlové

 

 
Kapka vody pro strom lásky – vzpomínky na Olgu Havlovou

 

 
Metropolitní universita Praha

 

 
www.bohnicebezhranic.cz

 

 
Nadace Bona na Facebooku

 

 
Publikace 20 let Nadace Bona

 

 
Veletrh sociálních služeb Prahy 13

 


 
První svatba našich bývalých klientů „Psychosociální sítě" - listopad 2010

Kostel sv. Petra a Pavla

šťastným novomanželům blahopřejeme

    

 


 
Beseda v chráněném komunitním bydlení U Draháně 163 s hercem Václavem Vydrou a našimi klienty - červenec 2010

 


 
Změna orgánů dozorčí rady k 18.3.2010

registrace dne 18.3.2010

Dozorčí rada:

člen dozorčí rady Ing. Vladimír Procházka
člen dozorčí rady Mgr. Jiří Kmínek
člen dozorčí rady Ing. Marie Vurcfeldová

 


 
Změna orgánů správní rady k 9.2.2010

registrace dne 9.2.2010

Správní rada:

předseda správní rady MUDr. Martin Hollý
členka Ing. Dita Stejskalová
člen Mgr. Jan Pomykacz

 
Změna orgánů správní rady k 15.3.2006

registrace dnem 15.3.2006 takto:

Správní rada:

předseda správní rady Ing. Vladimír procházka
člen Ing. Petr Švec
členka Ing. Lenka Šťastná

Dozorčí rada:
 

Mgr. Jiří Kmínek
Ing. Miloš Svoboda
Ing. Marie Vurcfeldová

Pracovníci Nadace BONA:

výkonná ředitelka Jitka Štambachová
technicko-administrativní pracovnice Alena Mikulenková

 
Slavnostní otevření dokončeného projektu JPD Praha Cíl 2

Dne 23.května 2007 v 15:00 hodin se konalo slavnostní otevření dokončeného projektu JPD Praha Cíl 2 - Výstavba „Rodinného domu s charakterem chráněného komunitního bydlení pro duševně hendikepované“ pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma, v zastoupení radního hlavního města Prahy Jiřího Janečka spojené s oslavou patnáctiletého výročí Nadace BONA.

Zahájení projektu: červen 2005
Ukončení projektu: leden 2007

Realizace: Nadace BONA, Pod Čimickým hájem 177/1, Praha
Pověřená realizací: výkonná ředitelka Jitka Štambachová
Projektant a autorský dozor stavby: arch.ing. Lubomír Meiner
Technický dozor: hrubé stavby Miloš Bádal
dokončení ing. Eva Řehořková

Dodavatel hrubé stavby: CL- INVEST CZ, spol.s r.o., Česká Lípa
březen 2006 - ukončen smluvní vztah s dodavatelem
Dodavatel dokončení: POZIMOS, a.s., Zlín
červen 2006 - podepsán nový smluvní vztah na dokončení stavby

Projekt JPD Praha Cíl 2 spolufinancován:

Strukturální fondy Evropské unie 5 577 880,- Kč
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR 3 028 789,- Kč
Hlavní město Praha 2 549 091,- Kč

Objekt se zahradou je koncipován pro 15 klientů, má 11 pokojů (pokoje jednolůžkové a dvoulůžkové,
každý pokoj samostatné sociální zázemí, společná kuchyně, jídelna,
obývací pokoj, suterén), objekt má chráněnou dílnu (sklářskou).
 
Vnitřní vybavení pořízeno za finanční podpory prostřednictvím darů:
MČ Praha1. MČ Praha 5, MČ Praha 6, MČ Praha 9, MČ Praha 10, ČEPS, a.s.,
Sauter AUTOMATION spol.s.r.o, VDV Olgy Havlové, SCONTO nábytek, Pragotherm, a.s.,
a další.

Nadace BONA děkuje všem, kteří tak významný další projekt v rámci „Psychosociální sítě“ podpořili.
Nástup prvních klientů postupně od 28. května do 4. června 2007.

Ukázky ze slavnostního otevření:

Rodinný dům chráněného komunitního bydlení pro duševně nemocné
Rodinný dům chráněného komunitního bydlení pro duševně nemocné

Spolufinancování objektu
Spolufinancování objektu

Tisková konference
Tisková konference

Slavnostní otevření
Slavnostní otevření

Pokoj klienta
Pokoj klienta

Sociální zázemí ke každému pokoji
 

Společná kuchyň před nastoupením klientů

Společná kuchyň již za provozu

Společná jídelna


Společný obývací pokoj

Objekt za plného využití klientů
  

 


 
Ukončení pronájmu "Rodinného domu - vily"

Nadaci BONA po mnoha jednáních a žádostí nebyl prodloužen pronájem „ Rodinného domu – vily" pro chráněné komunitní bydlení
pro 15 klientů s duševním hendikepem a 3 klienty v podporovaných sociálních bytech v Mrštíkově ul. 205, Praha 10.
Rekonstrukci objektu a půdní vestavbu realizovala Nadace BONA. Ukončení podnájmu Městskou částí Praha k 15.07 2009.
Nadaci BONA se podařilo všechny klienty umístnit. Velmi smutná událost po 11 letech pro všechny naše klienty


 
ROZHODNUTÍ O PŘIDĚLENÍ VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

ZADAVATEL: Nadace BONA
Sídlem: Pod Čimickým hájem 177/1, Praha 8 – Bohnice, PSČ 181 00
Zastoupený: Jitkou Štambachovou
IČ: 45251177

VEŘEJNÁ ZAKÁZKA:
STAVBA CHRÁNĚNÉHO KOMUNITNÍHO BYDLENÍ PRO DUŠEVNĚ HANDICAPOVANÉROZHODNUTÍ O PŘIDĚLENÍ VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


Zadavatel na základě ustanovení § 65 zákona č. 40/2004 Sb., o veřejných zakázkách, v platném znění (dále jen „zákon“)

R O Z H O D U J E

o přidělení výše uvedené podlimitní veřejné zakázky na stavební práce zadané v otevřeném řízení, vyhlášené na centrální adrese pod evidenčním číslem 5002049, níže uvedenému vybranému uchazeči.


I. Identifikační údaje vybraného uchazeče:

Pozimos a.s.
Štefánikova 167, Zlín 760 01
IČ: 00147389

II. Údaje a hodnoty z nabídky vybraného uchazeče, které byly předmětem hodnocení, včetně srovnání s údaji a hodnotami z nabídek ostatních uchazečů:


Nabídka vybraného uchazeče byla v porovnání s nabídkami ostatních uchazečů hodnocena podle kritérií hodnocení stanovených v oznámení zadávacího řízení takto:

II.1. Název hodnoceného kritéria:

Nejnižší nabídková cena

II.2. Údaje a hodnoty z nabídky vybraného uchazeče, které byly předmětem hodnocení u tohoto hodnoceného kritéria, včetně srovnání s údaji a hodnotami z nabídek ostatních uchazečů:

Vybraný uchazeč ve své nabídce uvádí nabídkovou cenu ve výši 7.438.482,-Kč. Vybraným uchazečem nabízená cena je vzhledem k ostatním nabídkám nejnižší.


III. Odůvodnění zadání veřejné zakázky uchazeči a odmítnutí ostatních uchazečů:

Na základě výsledku hodnocení členů hodnotící komise byla vybrána nabídka uchazeče číslo 1 s nejnižší nabídkovou cenou. Ostatní nabídky jsou hodnotící komisí hodnoceny jako nabídky s vyšší nabídkovou cenou než je nabídková cena uchazeče číslo 1.

IV. Vyhodnocení pořadí nabídek ostatních uchazečů:

Nabídky byly na základě hodnocení hodnotící komise seřazeny do níže uvedeného celkového pořadí hodnocených nabídek.


V. Celkové pořadí hodnocených nabídek:
 

  1. Název veřejné zakázky STAVBA CHRÁNĚNÉHO KOMUNITNÍHO BYDLENÍ PRO DUŠEVNĚ HANDICAPOVANÉ
  2. Evidenční číslo VZ 50020491

3. TABULKA CELKOVÉHO HODNOCENÍ

Konečné pořadí nabídky Číslo, pod kterým byla nabídka doručena Název uchazeče/  IČ uchazeče Výše nabídkové ceny včetně DPH
1 1 Pozimos, a.s./ 00147389 7.438.482,- Kč
3 2 Alces s.r.o./ 65415981 8.619.800,- Kč
2 3 Austis a.s./ 00550655 8.616.193,80 Kč

V Praze dne 29.05.2006
 


 
Ukončení DMS

DMS - Dárcovská SMS byla ukončena 30.4.2006.
 


 
Vyhlášení veřejné soutěže dnem 20.04.2006

na zakázku:

Stavba chráněného komunitního bydlení pro duševně hendikepované

Více informací na:

www.centralniadresa.cz

evidenční číslo: 50020491
 


 
Vážená/ý paní/e
dovolujeme si Vás pozvat

na slavnostní otevření dvou chráněných
sociálních bytů v rámci půdní vestavby pro duševně
hendikepované

na
čtvrtek dne 14. července 2005 ve 14:00 hodin
místo konání Mrštíkova 205/23, Praha 10 – Strašnice.
 

NADACE BONA
při uvedené příležitosti umožní prohlídku celého objektu, který má nadace
v dlouhodobém pronájmu od Městské části Praha 10. Objekt byl v roce 1998
celý rekonstruován pro chráněné komunitní bydlení s kapacitou 15 klientů.
Uvedená chráněná bydlení jsou ukázkou variant celého programu „Psychosociální sítě“
(TYP A, N, komunitní, sociální byty).

Záštitu na jedenáctém ročníku projektu „PSYCHOSOCIÁLNÍ SÍTĚ " převzal
starosta Městské části Praha 10
Ing. Milan R i c h t e r,
 
který se i slavnostního otevření osobně zúčastní.
Vaše účast podpoří tento nejrozsáhlejší systém chráněného bydlení pro duševně hendikepované v celé České republice, ocení dosavadní činnost Nadace BONA a
partnerské o.p.s. Bona v provozování služeb, současně odmění všechny, kteří se na realizaci podíleli finančně a materiálně.
 
 Občerstvení zajištěno generálním sponzorem Nadace BONA

Logo

Těšíme se na Vás - za Nadaci BONA
Jitka Štambachová - výkonná ředitelka
 
Prosíme o potvrzení účasti do 12.07.2005 na: e-mail: nadacebona@nadacebona.cz

 


 
Změna sídla

Od 1.7.2005 má Nadace BONA změnu sídla takto:

Nadace BONA
Pod Čimickým hájem 177/1
181 00 Praha 8
 


 

Pohár
 
Nadace Bona a Bona o.p.s. Vás zvou na historicky první sportovní meziorganizační klání

BONA – CUP

Termín: 28.6.2005 od 10 – 16 hodin v areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích
 
Soutěžit se bude v těchto sportech: Za organizace: fotbal, volejbal. Za jednotlivce: Hod buřtem, Hod na plechovky, Hod na koš, Skok do dálky, Skok v pytli, Šachy, Rychlochůze, soutěž o „mistra šikulu“
 
Posezení: se bude konat ihned po skončení sportovního zápolení na zahrádce za Bonou u ohně. (Pod Čimickým hájem 177, Praha-8)
Jak se přihlásit: Kvůli organizaci, potřebujeme znát přibližný počet účastníků. Proto prosím nejpozději do 10.6.2005 nahlaste počet účastníků na adresu stochlova@bona-ops.cz nebo na tel.: 283 852 960

 Občerstvení zajištěno generálním sponzorem Nadace BONA

Logo

Těšíme se na Vás! Boňáci a Boňačky.


 
Vernisáž Jaromíra Kerbela

Uvedení:
Od 6.6.2005 - 6.7.2005
Výstava obrazů různých technik Jaromíra Kerbla
 
Je možné shlédnout:
Žitná 23, Praha 1
Krámek "DVOJÍ SVĚT"
(klient " Psychosociální sítě " Nadace BONA)
Srdečně zveme k prohlídce, účast každého z Vás podpoří našeho klienta.


 
Vyhlášení veřejné soutěže

Vyhlášení veřejné soutěže dnem 25.3.2005 na zakázku:

Zhotovení stavby nového zařízení chráněného komunitního bydlení pro duševně hendikepované
Více informací na:
http://www.centralni-adresa.cz/
evidenční číslo: 50006652

Upozornění:
Veřejná soutěž vyhlášená dnem 27.1.2005 pod evidenčním číslem 50003970 byla ukončena:
Více informací na:
http://www.centralni-adresa.cz/

Vyhodnocení veřejné soutěže

Zhotovení stavby nového zařízení chráněného komunitního bydlení pro duševně hendikepované na vlastním pozemku Nadace BONA

Projekt č.CZ.04.2.06/1.3.00.1/0007

Podpořen:
EUROFONDY: JPD - Cíl 2 - Praha, opatření 1.3, číslo priority 1 za spolufinancování Hl.m. Prahy a Ministerstva pro místní rozvoj

Vítězem Veřejné zakázky evid. č. VZ 50006652 ZR
CL - INVEST CZ, spol.s r.o., Česká Lípa
Dne 15.06.2005 uzavřena Smlouva o dílo 205/05
Dne 22.06.2005 - bude předáno staveniště

Podaná 1 námitka. Po nahlédnutí do Zprávy o posouzení a hodnocení nabídek bylo uznáno, že námitka není důvodná a byla dnem 16.05.2005 zrušena.

Stavba chráněného bydlení pro duševně hendikepované, v Praze 8 - Bohnicích - Zpráva o posouzení a hodnocení nabídek
poř. č. uchazeč nabídková cena bez DPH celkem koe 30% platební podmínky splatnost faktur (min. 28 dnů) celkem koe 25% doba provedení díla (max. 24 měsíců) celkem koe 15% zajišťovací a sankční instrumenty         (v SOD) za nedodržení dílčích termínů (min. 3 tis./den) celkem koe 5% realizace srovnatelné (počet) celkem  koe 5% záruky za jakost a záruka za stavbu celkem koe 20% celkem bodů pořadí dle bodů
1. ČNES a.s. dopravní stavby 47781734 11,032.426,81 19,13 30 12,50 9 15,00 3 000 Kč 0,60 6 3,33 60 10,00 60,56 7.
2. PROXIMA a.s. 60916478 9,715.725,00 21,72 60 25,00 9 15,00 10 000 Kč 2,00 3 1,67 66 11,00 76,39 2.
3. CL-INVEST, spol.   r.o 25007670 8,287.419,67 25,46 30 12,50 9,5 14,21 20 000 Kč 4,00 5 2,78 120 20,00 78,95 1.
4. BF - Stavitelství spol. s r.o. 27114937 7,034.143,50 30,00 30 12,50 12,5 10,80 3 000 Kč 0,60 0 0,00 60 10,00 63,90 5.
5. VHG stavební a obchodní společnost s.r.o. 25075314 8,526.851,00 24,75 28 11,67 14 9,64 3 000 Kč 0,60 5 2,78 72 12,00 61,44 6.
6. Konstruktis Novostav a.s. 26416247 9,890.080,00 21,34 30 12,50 11 12,27 20 000 Kč 4,00 4 2,22 120 20,00 72,33 3.
7. STAVPRAN s.r.o. 40523802 10,900.965,15 19,36 30 12,50 20 6,75 3 500 Kč 0,70 9 5,00 65 10,83 55,14 8.
8. NAVATYP a.s. 25110977 9,984.350,00 21,14 30 12,50 10 13,50 25 000 Kč 5,00 4 2,22 73 12,17 66,53 4.


„Psychosociální síť"

Realizátor projektu - Nadace BONA
Provozovatel služeb - BONA o.p.s.

Chráněná bydlení typu A,N
Chráněná komunitní bydlení
Sociální byty
Chráněná pracoviště
Smluvně zajištěná pracovní místa
Prodejní provozovna „Dvojí svět"

Komu a čemu slouží chráněné bydlení
Chráněná bydlení jsou určena lidem, kteří v souvislosti se svou duševní nemocí mají sníženou schopnost vyrovnat se s nároky běžného života a kteří mají zájem posílit se v dovednostech, které by jim napomohli k návratu do běžné společnosti.

Prostředek vedoucí k cíli
Časově omezený, maximálně patnáctiměsíční resocializační pobyt v bytech běžného domu, kde je možné si v domácích podmínkách ověřit schopnost žít samostatně.

Kdo nabízí pomoc na této cestě
Tým pracoviště se skládá z terapeutů, kteří nabízí pomoc při každodenních úkonech a řešení různých situací. Večer, v noci je k dispozici pohotovostní služba pro pomoc při nenadálých událostech.

Přístup ke klientovi
Terapeuté poskytují asistenci a pomoc směřovanou do budoucnosti, orientují se na pozitivní a silné stránky člověka, základním přístupem je tzv. zplnomocnění klienta, tedy vztah spolupráce a zejména přesvědčení, že klient je kompetentní rozhodnout, co je pro něj dobré.

Podmínky pro přijetí
Schopnost sebeobsluhy, stabilizovaný zdravotní stav, reálná možnost odchodu do nechráněných podmínek (domů, příbuzní…), věk 18-60 let, region Prahy i mimopražští.

Překážky v přijetí
Závislost na alkoholu a jiných návykových látkách, potřeba kontinuální ošetřovatelské péče, akutní psychotická dekompenzace, čekatelé na výkon ochranné ústavní léčby

Právní úprava pobytu

Nadace BONA - realizátor, pronajímatel
  - Smlouva o podnájmu chráněného bytu
Bona o.p.s. - provozovatel služeb (terapeutický plán, provozní řád)

Jak lze projevit zájem a informace
Základní informace po telefonické domluvě:

Nadace BONA: tel: 233 544 069, 233 543 069
Bona o.p.s.: tel: 283 853 163, 283 852 370
   
Chráněné bydlení - typ A, N, sociální byty: tel: 283 852 380
Cháněné komunitní objekty - Praha 8: tel: 283 852 960
Cháněné komunitní objekty - Praha 10: tel: 274 821 116
Chráněný komunitní byt - Praha 8: tel: 233 551 956
Chráněné pracoviště „Miniprádelna": tel: 283 853 090
Chráněná dílna - Praha 10: tel: 272 733 259
Prodejna „Dvojí svět" - Praha
 
tel: 222 231 018
 

 
Pozvánka do prodejny Dvojí svět v Žitné ulici 23/610 v Praze 1

Nadace Bona a partnerská Bona o.p.s.

V á s    s r d e č n ě    z v o u

dne 6.března 2003 v 15,00 hodin
do prodejny Dvojí svět v Žitné ulici 23/610 v Praze 1.


Od slavnostního zahájení uplynuly již dva roky a rádi Vás seznámíme
s aktivitami, které uvedené zázemí provozuje a čím pomáhá nejen duševně
nemocným z regionu Prahy, ale i regionů mimopražských.

V úvodním slovu Vás přivítá a promluví o přínosu projektu

MUDr. Zdeněk Bašný,
ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích
a
předseda správní rady Nadace BONA

Víte na co se máte těšit?

- prodejní výstava výrobků z pracovní terapie a chráněných dílen z různých
zařízení (zakoupená drobnost, maličkost je podporou a povzbuzením pro naše klienty)

- nabídka kurzů řemesel a výtvarných technik „Zlaté dno“
(drátování, dřevo: šperk a hračka, pohybově – výtvarná dílna, vitráž, korálkování, šitá krajka,
voskovaná batika, malba na hedvábí, projektivní arteterapeutické
techniky, výroba ručního papíru, kartonáž, malovaní na trička, hliněné mandaly,
velikonoční pomlázky, řehtačky a hračky, drobná keramická plastika, pečení chleba
v hliněné peci, pletení košíků)

- n o v i n k a: Informační centrum uživatelů psychiatrických služeb VIDA
(pro osoby ohrožené duševní nemocí).

To ale není vše!

Následovat bude:
Vernisáž obrazů Ludmily Ševčenkové
(pozvánku si zvětšíte kliknutím na obrázek)

Kliknutím na obrázek se Vám otevře pozvánka

A ještě něco?

Nadace BONA prostřednictvím sponzora OLYMPIK Holding a.s. se budou snažit
vytvořit přátelskou atmosféru, ke které přispěje
p o h o š t ě n í.
Hlavní cíl nás všech je podpora duševně nemocných.
Výtěžek z prodeje výrobků podpoří další aktivity a snahy našich klientů.

Předem děkujeme a věříme, že naše pozvání přijmete.

Jitka Štambachová
ředitelka Nadace Bona
Logo Bona o.p.s. MUDr. Michaela Pulkrábová
ředitelka o.p.s. Bona
a terapeutický tým:
 

MUDr. Zdeněk Bašný
ředitel
Psychiatrické léčebny v Praze

 

 
Nové chráněné komunitní bydlení

Nové chráněné komunitní bydlení 
v rámci půdní vestavby v ul. Pod Čimickým hájem 200 v Praze 8 před dokončením. Kolaudační řízení stavebním úřadem v Praze 8 dne 8. března 2002.
Slavnostní otevření 21. března 2002 pod záštitou náměstka primátora hl. m. Prahy pana Otto Kechnera.
 
Samostatné sociální zařízení
 
Původní stav před rekonstrukcí půdní vestavby nového chráněného komunitního bydlení v čp. 200 v ul. Pod Čimickým hájem v Praze 8

Ukázka dvoulůžkového pokoje před dokončením - pouze jeho zvýšená část a kuchyňský prostor před umístěním automatické pračky do linky.

Společenská část - pohledově od pokojové části k společné jídelně a kuchyňskému koutu.

 
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

P O Z V Á N K A

na místo, kudy vede cesta ze zakletí Psychiatrické léčebny,
to je otevření třetího chráněného
komunitního bydlení pro duševně hendikepované

ve čtvrtek dne 21. března 2002
od 13,00 hodin - do 16,00 hodin

místo konání: Pod Čimickým hájem 200/2 v Praze 8.

Nadace BONA Vás zve na prohlídku nového chráněného komunitního bydlení, v rámci půdní vestavby v ul. Pod Čimickým hájem 200/2 v Praze 8. Za finanční pomoci přispěvovatelů a Nadace BONA v roce 2001-2002 bylo zrealizováno třetí chráněné komunitní bydlení pro osm klientů s duševním hendikepem.
Uvedené chráněné bydlení je jednou z dalších variant celého programu "Psychosociální sítě ". Toto nové chráněné komunitní bydlení, umožní již z jednoho stávajícího v Praze 8 U Draháně 144 (samostatný objekt - pro 12 klientů) vytvořit podmínky i pro klientelu starší věkové hranice. Informativně Praha 10, Mrštíkova - samostatný objekt pro 15 klientů.
Prohlídka nového CHB K a podmínky přijetí klienta do chráněného bytu, kteréhokoliv typu, bude uskutečněna za účasti pracovníků Nadace BONA a provozovatele služeb o.p.s. Bona.

Zájemce srdečně zveme.